ACRYLIC ACID/VP CROSSPOLYMER

Zagęstnik, bardzo uniwersalny i bardzo tani. Także redukuje lepkość końcowego produktu. Według danych m.in Europejskiej Agencji Chemikaliów składnik jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje alergii.

Magdalena Kaczanowicz

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i chcesz poczytać o świecie chemii w kosmetykach! Zapraszam do mojego świata:) Jestem pasjonatką chemii, kosmetyków i wszystkiego co z chemią związane. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej:)

All posts

2 komentarze

 • osoba prywatna 19 września 2020 at 14:29

  ACRYLIC ACID/VP CROSSPOLYMER to mikroplastik!!!! Panii pisze że nie jest toksyczny i niebezpieczny. Krem który pani poleca Korres Greek Yoghurt Probiotic Moisturiser Kojący Krem Nawilżający Z Probiotykami Dla Skóry Normalnej I Mieszanej zawiera go na początku składu!!! Jeżeli umieszczony został bliżej początku to znak, że krem nie zawiera zbyt wielu dobroczynnych substancji, które poprawią kondycję skóry. Mikroplastik jest traktowany jak wypełniacz i zagęstnik o przyjemnej w użyciu konsystencji, dlatego wiele firm kosmetycznych zastępuje nim substancje nawilżające pochodzenia naturalnego. Pełni przede wszystkim funkcję filmotwórczą i zapobiega ucieczce wody, daje też uczucie gładkości skóry. Nie wykazuje jednak działania pielęgnującego, a ze względu na właściwości okluzyjne może też powodować zatykanie porów i zaostrzać niedoskonałości.
  Najbardziej niepokojący jest fakt, że mikroplastik w ogromnym stopniu przyczynia się do zanieczyszczania mórz i oceanów. Przedostając się do wód ściekowych, trafia do zbiorników wodnych, gdzie jest dużym zagrożeniem dla flory i fauny. Stając się częścią łańcucha pokarmowego, dostaje się do organizmów zwierząt i ludzi, gdzie może się kumulować. Podejrzewa się, że gromadzący się w organizmach żywych mikroplastik może odgrywać dużą rolę w rozwoju chorób nowotworowych i zaburzeń hormonalnych. Właśnie dlatego w dłuższej perspektywie może być toksyczny. Jak się pani do tego odniesie?

  • Magdalena Kaczanowicz 22 września 2020 at 22:38

   Ależ na jakiej postawie sądzisz, że jest mikroplastikiem, to jest polimer, nie mikroplastik to po pierwsze. Nie wszystko co ma akrylan oraz “crosspolymer” w nazwie jest mikroplastikiem! A poza tym on w tym momencie nie zagraża środowisku, nie spełnia wymogów zagrażania według kilku definicji, które są. I nikt nim nie zastępuj substancji nawilżających – on jest jako składnik konsystencjotwórczy. Zatykanie porów to kwestia indywidualna i pełnej formurlacji, anie pojedyczne składnika! Poza tym, że jest na początku składu nie oznacza, że wszystko, co jest po nim w składzie nie ma działanie, przecież ekstrakty mogą działać już w ilości 0,001% – warto zajrzeć na post na instagramie:) Lub przeczytać tutaj wpis odnośnie “Tajemnice Składu INCI Kosmetyków – Po Co Analizować?” i dowiedzieć się dokładnie, dlaczego “INCI i kolejność” prawdy nam nie powie. A nie rozumiem kompletnie informacji i oskarżeń “Podejrzewa się, że gromadzący się w organizmach żywych mikroplastik może odgrywać dużą rolę w rozwoju chorób nowotworowych i zaburzeń hormonalnych.” Przeczytałam mnóstwo badan na ten temat i nigdy nie spotkałam się z takim stwierdzeniem i potwierdzeniem, aby dokładnie ten polimer to powodował. 🙂 Pozdrawiam!

  Leave a Reply

  I accept the Privacy Policy

  O MNIE

  Cześć kosmetyczny freaku!

  Witaj w świecie chemii kosmetycznej, gdzie obalam mity, edukuję i jestem dla Ciebie:) Więcej o mnie

  Magda

  KONTAKT ZE MNĄ

  LOOKFANTASTIC

  PARTNER CENEO

  TUTAJ POWINIEN ZNALEZC SIE OPIS OBRAZKA

  Uwielbiam ten sklep

  ×