Przejdź do treści

ACRYLIC ACID/VP CROSSPOLYMER

Zagęstnik, bardzo uniwersalny i bardzo tani. Także redukuje lepkość końcowego produktu. Według danych m.in Europejskiej Agencji Chemikaliów składnik jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje alergii.

« Wróć do składników

0 komentarzy do “ACRYLIC ACID/VP CROSSPOLYMER”

  1. ACRYLIC ACID/VP CROSSPOLYMER to mikroplastik!!!! Panii pisze że nie jest toksyczny i niebezpieczny. Krem który pani poleca Korres Greek Yoghurt Probiotic Moisturiser Kojący Krem Nawilżający Z Probiotykami Dla Skóry Normalnej I Mieszanej zawiera go na początku składu!!! Jeżeli umieszczony został bliżej początku to znak, że krem nie zawiera zbyt wielu dobroczynnych substancji, które poprawią kondycję skóry. Mikroplastik jest traktowany jak wypełniacz i zagęstnik o przyjemnej w użyciu konsystencji, dlatego wiele firm kosmetycznych zastępuje nim substancje nawilżające pochodzenia naturalnego. Pełni przede wszystkim funkcję filmotwórczą i zapobiega ucieczce wody, daje też uczucie gładkości skóry. Nie wykazuje jednak działania pielęgnującego, a ze względu na właściwości okluzyjne może też powodować zatykanie porów i zaostrzać niedoskonałości.
    Najbardziej niepokojący jest fakt, że mikroplastik w ogromnym stopniu przyczynia się do zanieczyszczania mórz i oceanów. Przedostając się do wód ściekowych, trafia do zbiorników wodnych, gdzie jest dużym zagrożeniem dla flory i fauny. Stając się częścią łańcucha pokarmowego, dostaje się do organizmów zwierząt i ludzi, gdzie może się kumulować. Podejrzewa się, że gromadzący się w organizmach żywych mikroplastik może odgrywać dużą rolę w rozwoju chorób nowotworowych i zaburzeń hormonalnych. Właśnie dlatego w dłuższej perspektywie może być toksyczny. Jak się pani do tego odniesie?

    1. Magdalena Kaczanowicz

      Ależ na jakiej postawie sądzisz, że jest mikroplastikiem, to jest polimer, nie mikroplastik to po pierwsze. Nie wszystko co ma akrylan oraz “crosspolymer” w nazwie jest mikroplastikiem! A poza tym on w tym momencie nie zagraża środowisku, nie spełnia wymogów zagrażania według kilku definicji, które są. I nikt nim nie zastępuj substancji nawilżających – on jest jako składnik konsystencjotwórczy. Zatykanie porów to kwestia indywidualna i pełnej formurlacji, anie pojedyczne składnika! Poza tym, że jest na początku składu nie oznacza, że wszystko, co jest po nim w składzie nie ma działanie, przecież ekstrakty mogą działać już w ilości 0,001% – warto zajrzeć na post na instagramie:) Lub przeczytać tutaj wpis odnośnie “Tajemnice Składu INCI Kosmetyków – Po Co Analizować?” i dowiedzieć się dokładnie, dlaczego “INCI i kolejność” prawdy nam nie powie. A nie rozumiem kompletnie informacji i oskarżeń “Podejrzewa się, że gromadzący się w organizmach żywych mikroplastik może odgrywać dużą rolę w rozwoju chorób nowotworowych i zaburzeń hormonalnych.” Przeczytałam mnóstwo badan na ten temat i nigdy nie spotkałam się z takim stwierdzeniem i potwierdzeniem, aby dokładnie ten polimer to powodował. 🙂 Pozdrawiam!