Centella asiatica Extract

Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej.

Składniki aktywne

Roślina posiada niezwykle bogaty skład, jednak wiodącymi substancjami są azjatykozyd i madekasozyd (saponiny triterpenowe) oraz ich aglikony – kwasy azjatykowy i madekasowy.

Aktywność antycellulitowa

Aktywność antycellulitowa wąkroty azjatyckiej związana jest z usprawnieniem mikrokrążenia krwi, działaniem przeciwzapalnym, usprawnieniem metabolizmu w komórkach tkanki łącznej oraz zmniejszeniem średnicy adipocytów (komórek tłuszczowych).

Działanie przeciwstarzeniowe

Wąkrota opisywana jest jako roślina o działaniu odmładzającym na skórę. Działanie przeciwstarzeniowe związane jest ze stymulacją proliferacji fibroblastów, indukcją syntezy kwasu hialuronowego oraz kolagenu w skórze. W efekcie dochodzi do poprawy mikrokrążenia krwi, lepszego odżywienia skóry i spłycenia zmarszczek. Po aplikacji kosmetyków zawierających ekstrakt z wąkroty azjatyckiej skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i nawilżona.

Wzmacnianie cery naczynkowej

poprawia bowiem mikrokrążenie, zmniejsza przepuszczalność naczyń, w związku z czym wskazane jest w redukcji nie tylko “pajączków”, wysięków i krwiaków, ale także przyspiesza leczenie żylaków, owrzodzeń czy odleżyn. Ekstrakt z wąkroty poprawia wytrzymałość naczyń krwionośnych oraz pozytywny wpływ na poziom mukopolisacharydów, które m.in. utrzymują integralność naczyniową (brak integralności prowadzi do żylaków). Dodatkowo, w swym składzie wąkrotka azjatycka posiada także witaminy A, C, K, E, co ma działanie antyoksydacyjne.

Pochodzenie: naturalne roślinne

Najczęstsze połączenia: Glycerin, Aqua, Centella Asiatica Extract

PRODUKT BEZPIECZNY KOBIET W CIĄŻY

Stosowane stężenia surowca: 0,5 – 5%

Magdalena Kaczanowicz

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i chcesz poczytać o świecie chemii w kosmetykach! Zapraszam do mojego świata:) Jestem pasjonatką chemii, kosmetyków i wszystkiego co z chemią związane. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej:)

All posts

O MNIE

Cześć kosmetyczny freaku!

Witaj w świecie chemii kosmetycznej, gdzie obalam mity, edukuję i jestem dla Ciebie:) Więcej o mnie

Magda

KONTAKT ZE MNĄ

LOOKFANTASTIC

PARTNER CENEO

TUTAJ POWINIEN ZNALEZC SIE OPIS OBRAZKA

Uwielbiam ten sklep

×