Przejdź do treści

Centella asiatica Extract

Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej.

Składniki aktywne

Roślina posiada niezwykle bogaty skład, jednak wiodącymi substancjami są azjatykozyd i madekasozyd (saponiny triterpenowe) oraz ich aglikony – kwasy azjatykowy i madekasowy.

Aktywność antycellulitowa

Aktywność antycellulitowa wąkroty azjatyckiej związana jest z usprawnieniem mikrokrążenia krwi, działaniem przeciwzapalnym, usprawnieniem metabolizmu w komórkach tkanki łącznej oraz zmniejszeniem średnicy adipocytów (komórek tłuszczowych).

Działanie przeciwstarzeniowe

Wąkrota opisywana jest jako roślina o działaniu odmładzającym na skórę. Działanie przeciwstarzeniowe związane jest ze stymulacją proliferacji fibroblastów, indukcją syntezy kwasu hialuronowego oraz kolagenu w skórze. W efekcie dochodzi do poprawy mikrokrążenia krwi, lepszego odżywienia skóry i spłycenia zmarszczek. Po aplikacji kosmetyków zawierających ekstrakt z wąkroty azjatyckiej skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i nawilżona.

Wzmacnianie cery naczynkowej

poprawia bowiem mikrokrążenie, zmniejsza przepuszczalność naczyń, w związku z czym wskazane jest w redukcji nie tylko “pajączków”, wysięków i krwiaków, ale także przyspiesza leczenie żylaków, owrzodzeń czy odleżyn. Ekstrakt z wąkroty poprawia wytrzymałość naczyń krwionośnych oraz pozytywny wpływ na poziom mukopolisacharydów, które m.in. utrzymują integralność naczyniową (brak integralności prowadzi do żylaków). Dodatkowo, w swym składzie wąkrotka azjatycka posiada także witaminy A, C, K, E, co ma działanie antyoksydacyjne.

Pochodzenie: naturalne roślinne

Najczęstsze połączenia: Glycerin, Aqua, Centella Asiatica Extract

PRODUKT BEZPIECZNY KOBIET W CIĄŻY

Stosowane stężenia surowca: 0,5 – 5%

« Wróć do składników