Przejdź do treści

Hydrogenated retinol

Hydrogenated Retinol (retinol uwodorniony) to forma witaminy A nowej generacji, wykazuje wysoką skuteczność, jednocześnie nie podrażnia skóry. Jest stabilna. Rozpuszczalna w tłuszczach. Poprzez stymulowanie kwasu hialuronowego w fibroblastach, działa silnie nawilżająco, zapobiega powstawaniu zmarszczek, oraz działa lekko złuszczająco i rewitalizująco. Dzięki procesowi uwodornienia, jest bardzo stabilną formą tej witaminy. Wykazuje mniejszą tendencję do podrażnień przy niezmienionej rewelacyjnej efektywności.

Forma olejku

rozpuszczalnego w tłuszczach, łatwa do zastosowania w warunkach domowych, która nie wymaga specjalistycznych formuł, aby mogła być efektywnie wprowadzona do głębszych warstw skóry.

Niezwykle wysoka stabilność 

Hydrogenated Retinol oraz odporność na światło, wysoką temperaturę oraz utlenianie. Badania wykazały, że oferowane formy modyfikowanego retinolu i retinoidu nie ulegają rozkładowi pod wpływem światła słonecznego. Tradycyjny retinol ulega rozkładowi już po godzinie od ekspozycji na promieniowanie słoneczne, oferowane formy modyfikowanego retinolu i retinoidu nawet po tygodniu nie uległy minimalnej stracie. Nie wymaga zastosowania specjalnych opakowań.

Zmniejszona zdolność podrażniania i lepsza tolerancja, w porównaniu z najczęściej stosowanym, niestabilnym retinolem. 

Poza tym fakt, iż są to formy olejowe sprawia, że Hydrogenated Retinol praktycznie rzadko powoduje przesuszenie i łuszczenie skóry. Dzięki temu może być stosowany w wysokim stężeniu, które zapewnia efektywność ich działania na skórę, bez nieprzyjemnych skutków ubocznych, czyli podrażnienia. Mimo braku podrażnienia, modyfikowany retinol nadal ZACHOWUJE SWOJĄ SIŁĘ I SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA. Warto pamiętać, że podrażnienie i łuszczenie to efekt uboczny, który może, ale nie musi wystąpić. Jeśli nie występuje to tylko powód do radości, a nie zmartwienia. Proces regeneracji występuje nawet jeżeli brak widocznego procesu łuszczenia skóry, zniszczony naskórek łuszczy się wówczas stopniowo i powoli, w sposób niewidoczny dla oka.

Możliwość stałego zastosowania w pielęgnacji. 

Brak podrażnienia, dobra tolerancja, sprawia, że Hydrogenated Retinol może być na stałe wprowadzony do pielęgnacji skóry, w odróżnieniu od podrażniających retinoidów na receptę oraz tradycyjnego retinolu.

Pochodzenie: syntetyczne

Najczęstsze połączenia: Hydrogenated Retinol; Caprylic/Capric Triglyceride.

PRODUKT NIE POWINIEN BYĆ STOSOWANY PRZEZ KOBIETY W CIĄŻY

Uwagi: stosując produkty z retinolem, nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, zalecane stosowanie wysokich filtrów UV.

Stosowane stężenia surowca (łącznie z Caprylic/Capric Triglyceride):

  • od 2,5% (0,25% czystego retinolu) – działanie antyoksydacyjne – minimalne stężenie,
  • do 10% (1% czystego retinolu) – działanie przeciwzmarszczkowe – maksymalne stężenie,
  • w preparatach do codziennej pielęgnacji zalecamy stężenie do ok. 4% (0,4% czystego retinolu)
« Wróć do składników