Parfum

kompozycja zapachowa to bardzo skomplikowana jednolita mieszanina substancji zapachowych pochodzenia naturalnego lub/i syntetycznego. Receptura kompozycji zapachowej może składać się z kilkunastu do kilkudziesięciu składników. Są to zarówno składniki naturalne (np. olejki eteryczne), jak i składniki syntetyczne (np. pachnące aldehydy).

Wraz z ogromnym rozwojem chemii organicznej przemysł perfumeryjny zyskał niewyczerpane źródło nowych syntetycznych substancji zapachowych. Nie oznacza to jednak rezygnacji ze stosowania składników naturalnych. W dalszym ciągu są one w użyciu, ponieważ odpowiednio łączone ze składnikami syntetycznymi, dostarczają coraz to ciekawszych nut. Tworzeniem kompozycji zapachowych do kosmetyków zajmują się perfumiarze (tak, Ci sami co tworzą kompozycje do perfum). W zależności od zastosowanych składników kompozycje zapachowe Parfum możemy podzielić na kompozycje zapachowe:

  1. naturalne.
  2. identyczne z naturalnymi.
  3. syntetyczne.
  4. mieszane.

Kompozycje zapachowe są określane na etykiecie terminem Parfum lub Aroma. W innych krajach można znaleźć też Fragrance, więc często znajdziesz taką wersję nazwy na produktach importowanych spoza UE. Dodatkowo na etykiecie należy wymienić składniki kompozycji zapachowej lub aromatu będące potencjalnymi alergenami. Obecnie jest to 26 potencjalnych alergenów, aczkolwiek rozważa się jeszcze dodanie dodatkowych substancji.

Magdalena Kaczanowicz

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i chcesz poczytać o świecie chemii w kosmetykach! Zapraszam do mojego świata:) Jestem pasjonatką chemii, kosmetyków i wszystkiego co z chemią związane. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej:)

All posts

O MNIE

Cześć kosmetyczny freaku!

Witaj w świecie chemii kosmetycznej, gdzie obalam mity, edukuję i jestem dla Ciebie:) Więcej o mnie

Magda

KONTAKT ZE MNĄ

LOOKFANTASTIC

PARTNER CENEO

TUTAJ POWINIEN ZNALEZC SIE OPIS OBRAZKA

Uwielbiam ten sklep

×