Porphyra Umbilicalis Extract

Ekstrakt z czerwonych alg Porphyra Umbilicalis – działa nawilżająco i energetyzująco. Uzupełnia niedobór witamin i przywraca skórze naturalną równowagę.

Czerwone algi morskie (Porphyra Umbilicalis) zwane w krajach azjatyckich Nori, to małe algi osiągające do 20cm, o purpurowo-czerwonym kolorze, które żyją u wybrzeży oceanów i są narażone na silne promieniowane słoneczne przez całe życie. Aby chronić się przed codziennymi, silnymi dawkami napromieniowania słonecznego, czerwone algi produkują substancje białkowe zwane pochodnymi mikosporyn, które są naturalnymi substancjami o charakterze chromoforów, mającymi zdolność pochłaniania promieniowania słonecznego, zwłaszcza z zakresu UVA. Wyróżniamy ponad 20 rodzajów pochodnych mikosporyn (MAAs), które są produkowane przez różne morskie organizmy żyjące w ekstremalnych, nasłonecznionych warunkach (np. cyjanobakterie, koralowce, algi).
Czerwone algi wybrano ze względu na szczególnie duże stężenie pochodnych mikosporyn w komórkach oraz rodzaj produkowanych MAAs. Czerwone algi produkują 2 typy pochodnych mikosporyn: Porphyra-334 i Shinorine, których efektywność działania i zakres pochłaniania promieniowania UVA jest porównywalna z dwoma syntetycznymi filtrami anty-UVA: Parsol 1789 (butyl methoxydibenzoylmethane) oraz Mexoryl SX (terephthalylidene dicamphor sulfonic acid).

Często wspomaga działanie filtrów UV w kremach do ciała i twarzy.

Bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących.

Magdalena Kaczanowicz

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i chcesz poczytać o świecie chemii w kosmetykach! Zapraszam do mojego świata:) Jestem pasjonatką chemii, kosmetyków i wszystkiego co z chemią związane. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej:)

All posts

O MNIE

Cześć kosmetyczny freaku!

Witaj w świecie chemii kosmetycznej, gdzie obalam mity, edukuję i jestem dla Ciebie:) Więcej o mnie

Magda

KONTAKT ZE MNĄ

LOOKFANTASTIC

PARTNER CENEO

TUTAJ POWINIEN ZNALEZC SIE OPIS OBRAZKA

Uwielbiam ten sklep

×