Xanthan Gum

guma ksantanowa – pełni ona funkcję modyfikatora reologii, czyli wpływa na konsystencję preparatu. Zagęszcza go, zwiększa lepkość i plastyczność. Gumę ksantanową dodaje się szczególnie do takich kosmetyków jak: szampony, płyny do mycia, emulsje odbudowujące warstwę hydrolipidową, pasty do zębów, kremy do twarzy; można ją nawet znaleźć w tuszach do rzęs. Właśnie dzięki temu składnikowi, każdy z tych produktów ma odpowiednią konsystencję – szampon nie jest zbyt gęsty, a maskara się nie rozpływa. 

Zawartość tego składnika jest zależna od rodzaju produktu i jego przeznaczenia. Co ciekawe gumę ksantanową można kupić samodzielnie i również na własną rękę przygotować kosmetyk z jej zastosowaniem.

Pochodzenie: biotechnologiczne

Najczęstsze połączenia: w połączeniu z innymi gumami lub samodzielnie

Bezpieczny dla kobiet w ciąży? tak

Stosowane stężenia surowca: stężenie gumy ksantanowej, jakie zazwyczaj wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym, wynosi od 0.1% do 10%. 

Magdalena Kaczanowicz

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i chcesz poczytać o świecie chemii w kosmetykach! Zapraszam do mojego świata:) Jestem pasjonatką chemii, kosmetyków i wszystkiego co z chemią związane. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej:)

All posts

O MNIE

Cześć kosmetyczny freaku!

Witaj w świecie chemii kosmetycznej, gdzie obalam mity, edukuję i jestem dla Ciebie:) Więcej o mnie

Magda

KONTAKT ZE MNĄ

LOOKFANTASTIC

PARTNER CENEO

TUTAJ POWINIEN ZNALEZC SIE OPIS OBRAZKA

Uwielbiam ten sklep

×