Przejdź do treści

Coco-Caprylate/Caprate

emolient (substancja natłuszczająca) otrzymywana z kokosa. Coco-Caprylate/Caprate pod kątem chemicznym jest to liniowy, nasycony ester otrzymywany ze źródeł odnawialnych. Posiada suchy profil sensoryczny, zbliżony do silikonów. Jest to bezbarwna, klarowna ciecz. 

Właściwości formulacyjne

Emolient otrzymywany z alkoholi tłuszczowych z kokosa jest łatwy do wprowadzenia do fazy tłuszczowej, bez problemu łączy się z pozostałymi składnikami tłuszczowymi. Jest to naturalna alternatywa dla silikonów. Emolient ten sprawia, że kosmetyk szybko się wchłania, dobrze się rozsmarowuje, daje suche odczucie i brak tłustości. Ze względu na niską lepkość emolientu szybko rozprzestrzenia się na skórze i daje szybko zanikające wrażenie natłuszczenia. Pozwala na dyspersję pigmentów i rozprowadzanie filtrów.

Właściwości kosmetyczne

Omawiany składnik wykazuje szereg korzystnych właściwości na skórę. Poprawia nawilżenie skóry, jest z nią biokompatybilny i łatwo penetruje do naskórka. Może być użyty w preparatach do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej, problematycznej, ponieważ udowodnione zostało jego bezpieczeństwo stosowania. Optymalizuje nawilżenie skóry, ponieważ zmniejsza przestrzenie między lipidami w skórze oraz stabilizuje ich rozmieszczenie. Poziom nawilżenia utrzymywany jest zarówno w trakcie aplikacji, jak i po niej, ponieważ składnik penetruje, a nie odparowuje. W preparatach oczyszczających skórę Coco-Caprylate/Caprate pozwala na skuteczne oczyszczenie porów skóry, pozostawiając ją gładką i nawilżoną. Usuwa on także składniki wodoodporne, zanieczyszczenia skóry i makijaż, pozostawiając tym samym niezaburzoną równowagę hydrolipidową skóry.

Zastosowanie

Ze względu na jego właściwości oczyszczające skórę składnik ten stosowany jest również w przygotowywaniu preparatów myjących i oczyszczających, takich jak mleczka do demakijażu, olejki do mycia twarzy, dwufazowe płyny do demakijażu skóry, chusteczki do demakijażu. Surowiec ten wykorzystywany jest także w pielęgnacji włosów. Kondycjonuje je, wspomaga ich nawilżenie i połysk, wzmacnia je od wewnątrz, nadaje im jedwabistą gładkość. Wspomaga ich rozczesywanie i zapobiega ich puszeniu się. Świetnie zatem sprawdza się jako składnik odżywek, masek, szamponów, olejków do włosów. Ze względu na zdolności dyspergowania pigmentów surowiec znajduje zastosowanie w przygotowywaniu kosmetyków kolorowych, a zdolność do rozpuszczania filtrów UV sprawia, iż jest to często stosowany składnik w kremach i balsamach przeciwsłonecznych.  

« Wróć do składników