Przejdź do treści

Avene Physiolift – nowość na rynku dermokosmetyków

Kiedy zbliża się magiczny czas, gdzie zawita u mnie 3 z przodu to zaczynam zastanawiać się, jak to będzie… Czy już powinnam zacząć stosować kremu 30+? Ale są ku tej paranoi małe powody. Niestety niedobory kolagenu są widoczne z wiekiem. Jak to wygląda dokładniej i jak to opóźnić? Dowiedziałam się o tym na konferencji przeprowadzanej przez markę Avene.

Organizm produkuje kolagen tylko do 25. roku życia (i już po mnie). Między 25. a 30. rokiem życia jego produkcja spada o 3%, w wieku 30-40 lat już 15% mniej. W przedziale 40-50 lat skóra wytwarza o 30% mniej kolagenu, a po 60 roku życia – już o 45% mniej.
To jedna z informacji, jakich dowiedziałam się 10 września na konferencji prasowej Laboratoriów dermokosmetycznych Eau Thermale Avene.  Konferencja odbyła się w Warszawie na 31. piętrze klubu The View. 
Na konferencji poznałam Karolinę bloga Charlize Mystery. To niesamowita, bardzo przyjacielska i ciepła dziewczyna!
Marta  Stojek  (Product  Manager  Eau  Thermale  Avène)  zaprezentowała  nam innowacyjność formuł i działania składników aktywnych nowej gamy PhysioLift.
Cel nowej gamy  dermokosmetyków Avene: redukcja zmarszczek, poprawa jędrności skóry i przywrócenie jej blasku.
Linia PhysioLift opiera się o trzy wyjątkowo skuteczne i synergicznie uzupełniające swoje działanie substancje aktywne: Ascofilline™, Mono-oligomery kwasu hialuronowego  i Retinaldehyd.  
Takie połączenie według Avene wytycza zupełnie  nowy  kierunek  w  procesie  odbudowywania  architektury i  odmładzania  skóry.  Cząsteczki  każdej  z  substancji  aktywnych  uzbrojone  zostały
w  odpowiedniej  wielkości  nośniki, które powodują, że substancje z kosmetyku przenikają w głąb skóry. Działanie większości kosmetyków polega na działaniu zewnętrznym. W przypadku składników Avene pozwala to osiągnąć niespotykane dotychczas rezultaty, w zakresie wygładzenia zmarszczek i efektu liftingu.
Ascofilline™ 
Innowacyjny składnik aktywny, odmładzający architekturę skóry – siatka włókien kolagenowych jest gęstsza, przez co powierzchnia skóry bardziej jędrna, a głębokie zmarszczki mniej widoczne. To obecnie wiodący składnik marki Eau Thermale Avène, pod względem stymulowania naturalnej syntezy kolagenu w skórze.
Mono-oligomery kwasu hialuronowego
Cząsteczki kwasu hialuronowego mają dużą masę, co znacząco ogranicza ich zdolności penetracyjne. Naukowcy Avene wyodrębnili mono-oligomery kwasu hialuronowego – naturalne zasoby kwasu hialuronowego zostają odnowione, a tym samym architektura skóry zostaje wzmocniona – staje się bardziej sprężysta i mocna.
Retinaldehyd
Jedna z najskuteczniejszych substancji czynnych o klinicznie i naukowo potwierdzonym działaniu przeciwzmarszczkowym i odnawiającym. Jest to bezpośredni prekursor kwasu retinowego. Dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry, zapewniając natychmiastowy efekt naprawczy. Niewykorzystany jest magazynowany w skórze w formie estrów kwasu retinowego, czyli w takiej postaci, w jakiej skóra naturalnie magazynuje witaminę A. Aktywizuje funkcje ochronne oraz stanowi gwarancję stabilności i wytrzymałości architektury skóry.
A taki widok czekał nas w trakcie trwania konferencji, gdy słońce zaczęło się chować. 
Produkt, który zachwycił gości konferencji – PhysioLift koncentrat wypełniający zmarszczki. 
Jestem w trakcie testowania produktów, ale w tej chwili zachwyca mnie emulsja na dzień. Po odchudzaniu skóra traci na jędrności, co widać szczególnie po twarzy, dbam o nią, ale ta emulsja świetnie mi w tym pomaga!
Z gamą PhysioLift mam same dobre wspomnienia, te produkty nigdy mnie nie zawiodły. A powiem Wam szczerze – widać, że te kosmetyki działają. I chociaż ich cena nie jest typowo “drogeryjna” moim zdaniem warto spróbować.
O tym wydarzeniu możecie poczytać także u:
Cała seria pojawiła się na rynku w październiku – czy ktoś z Wam już ją próbował?
Pozdrawiam!

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności