Przejdź do treści

Warsztaty dla czytelników BeautyIcon – relacja

Niedawno spotkał mnie niesamowity zaszczyt – udział w warsztatach zorganizowany dla najwierniejszych czytelników bloga Beautyicon.pl. Na moją skrzynkę mailową dostałam piękne zaproszenie:
Warsztaty zostały zorganizowane dla czytelników 3 blogów:
beautyicon.pl prowadzonego przez Agatę Choromańską,
 nezdeluxe.pl prowadzonego przez Marcina Budzyka
olfaktoria.pl prowadzonego przez Dorotę Goldmann
Zajęcia trwały ok. 4 godzin i odbyły się w pięknych wnętrzach Pure Sky Club
Warsztaty były bardzo różnorodne. Pierwszą część poprowadziła Dorota, dzięki której wzbogaciłam swoją wiedzę na temat związku zapachu z osobowością danej osoby. 
W grupach staraliśmy się opisać osobę, która używa perfum przydzielonych do naszej grupy. Zestaw był wyjątkowo trudny, ponieważ perfumy były zarówno ciężkie, jak i lekkie, niektóre były dość duszące, inne – lekkie. Nie wiem, czy nasza interpretacja była trafna, ale dla mnie była to okazja poznania zapachów, o których nie słyszałam, m.in. To Be Woman Police:
Do tego pełno innych zapachów, m.in.: firmy Eisenberg, Iceberg, Ferrari. Na sam koniec, dzięki uprzejmości perfumerii Mon Credo, dostaliśmy próbki niektórych zapachów.

Drugą część warsztatów poprowadziła Agata, która opowiedziała nam o najnowszych trendach w makijażu, a dzięki uprzejmości firmy Estee Lauder mogliśmy stworzyć swoje makijaże z użyciem nowości, które właśnie weszły na rynek. 
Dodatkowo główny makijażysta marki Estee Lauder zaprezentował na modelce makijaż zgodny z najnowszymi trendami. Każdy z nas otrzymał także mały podarunek od firmy. 

 

Ostatnia część warsztatów była dla mnie, chemika, po prostu niesamowita. Od dawna interesuję się chemią kosmetyczną, ale po raz pierwszy miałam z nią do czynienia na żywo. Otóż Marcin zapoznał nas z bazami oraz składnikami perfum, z których później tworzyliśmy własne zapachy. I tak w końcu poczułam zapachy, m.in.: octanu fenylu, mentolu, okoumalu, toskanolu i wielu wielu innych. 

W przerwie występu Marcina Dorota przeprowadziła wywiad z Candy (dawniej Candy girl), która opowiadała nam o swoich ulubionych kosmetykach i zapachach, jakich używa. Muszę przyznać, że Candy jest niesamowitą, ciepłą i ambitną dziewczyną obdarzoną niesamowitym głosem. 

Jestem naprawdę zachwycona poziomem i organizacją warsztatów. Była to na pewno jedna z bardziej owocnych i przyjemnych niedziel, jakie mnie do tej pory spotkały. Warsztaty były darmowe, wobec tego postanowiłam upiec w ramach podziękowań, babeczki, które tematycznie pasowały do warsztatów:)
Zdjęcie czytelniczek Beautyicon.pl:

Warsztaty były także okazja do spotkania kilku znajomych osób oraz poznania nowych, niesamowitych ludzi o podobnych zainteresowaniach:)

P.S. Zdjęcia, oprócz tych podpisanych adresem bloga, mogłam wykorzystać dzięki uprzejmości Beautyicon.pl

10 komentarzy do “Warsztaty dla czytelników BeautyIcon – relacja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności